• Imatrikulácia žiakov šk.rok 2018/2019

16.10.2018 19:51

Dňa 11. 10. 2018 sa žiaci internátu rozhodli privítať medzi sebou oficiálnym spôsobom nových prváčikov a zaradiť ich tak medzi seba.  Naši prváčikovia prišli s veľkou gráciou prezlečení za jednorožcov. Po predstavení  nám predviedli v jednotlivých úlohách svoje schopnosti. Preverovali sme ich šikovnosť, kreativitu ale hlavne chuť spolupracovať. Aj keď sa všetci zo začiatku trošku báli a hanbili, tak sa neskôr predviedli v plnej paráde. Pri plnení úloh sme sa všetci zabávali a podporovali ich. Na konci celého večera nasledoval „uchosľub“ , ktorým všetci prváci sľúbili, že budú dodržiavať poriadok a pravidlá v školskom internáte.  Celý večer pripravovala žiacka internátna rada na čele s jej predsedom Davidom Savarijom .  Ako bonus nám celý večer spríjemnili aj súrodenci Capcarovci, ktorí svojim spevom a hrou na akordeóne rozospievali celý internát.  Po úlohách a oficiálnej časti sa mohli naši prváčikovia spolu so staršími žiakmi a vychovávateľmi zabaviť na diskotéke, ktorú sme si všetci užili.
      Text: žiačka xy

16.10.2018 19:50

Stalo sa už tradíciou, že každoročne v októbri sa viac skloňuje jeseň života, slovo senior. Takto sa stálo aj v tomto školskom roku, že dňa 10.10.2018 sa žiaci školského internátu pri Hotelovej akadémii, rozhodli navštíviť sociálne zariadenie VALLE na Duchnovičovej ulici v Humennom. Úctu a vďaku prejavili klientom zariadenia svojim spevom, básňou, tancom, hrami a hrejivou masážou rúk. Zvuk akordeónov a spev súrodencov Capcarových sa rozliehal po celom zariadení.

Žiaci svojou prítomnosťou rozveselili seniorov ,vyčarili úsmev a skrášlili im celé popoludnie. Ich zvráskavené ruky zdobili náramky priateľstva, ktoré dostali od žiakov aby im pripomenuli deň, kedy mladší občania ďakovali za prácu, lásku, rady , ktoré rozdávali aj pri tomto stretnutí. Klienti zariadenia obohatili žiakov o recepty (nakladanie kapusty, kapustová polievka ), ale nechýbali ani vtipy a hádanky, ktoré žiakov pobavili.

S hrejivým pocitom sa žiaci rozlúčili so seniormi a prianím nech je ich jeseň života plná krásnych farieb, spomienok, popriali pevné zdravie , veselú myseľ a veľa radosti.

• Aktív školského internátu v šk.roku 2018/2019

16.10.2018 19:46

Na celointernátnom aktíve, ktorý sa konal 05.09.2018 sa stretli všetci žiaci školského internátu, kde pán vychovávateľ PhDr. D. Drančák, predstavil nové tváre v internátnom zariadení a taktiež členov , ktorí zastupujú výchovnú skupinu v celointernátnej žiackej rade . Zdôraznil jej význam a činnosť .Po predstavení členov ŽIR bolo hlasovanie, ktoré bolo jednohlasne schválené. Žiaci boli oboznámení s prevádzkovým, vnútorným poriadkom, s programom aktivít v internáte v školskom roku 2018/2019. Pán vychovávateľ , tiež informoval žiakov o oprave budovy školy a školského internátu. V diskusii dostali žiaci odpovede na otázky, ktoré sa týkali stravovania, platenia šekov , otváranie a zatváranie školského internátu atď.

• Žiacka internátna rada

16.10.2018 19:42

Ubytovaní žiaci, majú možnosť podieľať sa a ovplyvňovať dianie v školskom internáte prostredníctvom žiackej internátnej rady/ŽIR/. Internátnu radu v školskom roku 2018/2019 tvorí 14 žiakov, ktorí na prvom stretnutí 16.09.2018 si zvolili predsedu, podpredsedu a zároveň obsadili 4 komisie, ktoré majú prijímať podnety od žiakov, pomáhať a organizovať aktivity aby život na internáte bol pestrý a voľný čas efektívne využitý. Členovia pod vedením vychovávateľov sa učia organizovať rôzne podujatia, vystupovať, argumentovať, počúvať a prijímať kompromisy. Na prvom stretnutí si taktiež odsúhlasili plán aktivít, ktorý im bol predložení na základe zhodnotenia činnosti školského roka 2017/2018 a formou anonymného dotazníka boli navrhnuté aktivity na ďalší školský rok.

Do žiackej internátnej rady boli zvolení títo žiaci:

Predseda žiackej internátnej rady: David Savarij

Podpredseda ŽIR: Lenka Glogovská

Kultúrna komisia:

Dominika Petrová, Andrea Sušková, Samuel Štefanisko, Stanislav Capcara

Estetická komisia:

Maroš Kotus, Kristína Hardoňová, Viktória Kocanová

Športovo-protidrogová komisia:

Michaela Kotusová, Edgard Veliký, Miriam Voľanská

Stravovacia komisia:

T.K., Dominika Petrová

Pani vychovávateľka Mgr.Monika Drančaková stretnutie uzavrela s poďakovaním za účasť a teší sa na dobrú spoluprácu.

Text: predseda ŽIR David Savarij

• Zahájenie školského roka 2018/2019 v školskom internáte

16.10.2018 19:38

V nedeľu dňa 3.9.2018 vychovávatelia školského internátu PhDr. Dušan Drančák, Mgr. Ivan Mihalič, p. Ľudmila Hudáková, Mgr. Monika Drančáková, privítali žiakov s úsmevom a dobrou náladou. Ubytovaným žiakom,  popriali pekný pobyt v zariadení a šťastlivý krok do školského roka 2018/2019.

Ako každý rok po ubytovaní sa , v každej výchovnej skupine boli žiaci oboznámení s bezpečnostnými predpismi a ochrane zdravia, režime- pravidlami školského internátu , participácii a spolunažívaní žiakov. Zároveň každá výchovná skupina po vzájomnom zoznámení sa, zvolila si svojich zástupcov do žiackej internátnej rady.

• Imatrikulácia žiakov šk.rok 2018/2019

16.10.2018 19:51

Text: žiačka xy

16.10.2018 19:50