• Aktívny preklad v anglickom jazyku

• Dňa 22.03.2016 žiaci Hotelovej akadémie súťažili v AKTÍVNOM PREKLADE z anglického jazyka. V kategórii A sa zúčastnilo 6 žiakov 1. a 3. ročníka. V kategórii B súťažilo 10 žiakov 4. a 5. ročníka.

Žiaci mali 60 minút na zvládnutie plynulého prekladu do slovenského jazyka, kde preukázali svoje vedomosti zo slovnej zásoby, štylistiky a geografie.

Kategória A

1. Natália Lukčíková III. BH
            2. Kristián Ficik III. BH
            3. Miriama Krivjančinová III. A

Kategória B

1. Erik Pankovčin V. BH
            2. Dominika Lechanová V. AH
            3. Enrico Citrjak V. BH

Víťazom blahoželáme!

• Projektová súťaž

• V mesiaci február sme vyhodnotili projektovú súťaž pre 1. – 2. – 3. ročník, ktorá bola zameraná na život a dielo Williama Shakespeara. Naši žiaci prezentovali pri svojich projektoch svoje znalosti z anglického jazyka, výtvarný talent a zaujali nápaditosťou svojich zaujímavých spracovaní dramatického diela a života Williama Shakespeara.

1. Terézia Sidová III. AH
            2. Radka Vozárová I. A
            3. Slavomíra Riganová I. A

Srdečne blahoželáme!

• BARDEJOVSKÝ BARISTA

• Súťaž Slovak barista cup 2016 sa 9. marca 2016 konala v Bardejove. Organizátorom súťaže bola Hotelová akadémia Jána Andraščíka v Bardejove a Academy of coffee s odborným garantom Oldřichom Holišom. Spolu súťažilo 17 súťažiacich z celého Slovenska a z Poľska. Našu školu reprezentoval žiak IV. AH Dávid Balko. Súťažiaci si sily zmerali v nastavovaní mlynčeka, prípravy dvoch capuccín a dvoch voľných nápojov.

Na celkovú správnosť výsledkov a plynulosť súťaže dohliadali: coffeológ Oldřich Holiš, technickí komisári Kamil Kováč a Oldřich Holiš ml., degustační komisár Jozef Nemeth a riaditeľka Academy of coffee p. Nikoleta Šalmíková.

Pozrite si galériu z tejto akcie kliknutím na vyššie uvedený obrázok

• Pozvánka na plenárnu schôdzu rodičovského združenia

• Pozývame zákonných zástupcov žiakov  na  plenárnu schôdzu rodičovského združenia, ktorá sa bude konať dňa 21. marca 2016 (pondelok) o 15.00 hod. v školskej jedálni.

Program: voľby zástupcov rodičov do Rady školy pri Hotelovej akadémii.

Po skončení plenárnej schôdze sa uskutočnia triedne schôdze rodičovského združenia v jednotlivých triedach.

• Voľby členov do rady školy

• Určenie miesta, termínu a času konania volieb do Rady školy pri Hotelovej akadémii

Pedagogickí zamestnanci:

Počet  zvolených zástupcov: 2

Miesto: zborovňa školy

Čas: 14,15 hod.

Nepedagogickí zamestnanci:

Počet  zvolených zástupcov: 1

Miesto: miestnosť č. 239 Veľký salónik

Čas: 13,00 hod.

Žiaci:

Počet  zvolených zástupcov: 1

Miesto: spoločenská miestnosť - 9. poschodie školy

Čas: 12,00 hod.

Rodičia:

Počet  zvolených zástupcov: 3

Miesto: školská jedáleň

Čas: 15,00  hod.

Kandidáta do rady školy za pedagogických zamestnancov školy, ostatných zamestnancov školy a rodičov žiakov školy môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z oprávnených voličov riaditeľovi školy do termínu konania volieb.

• Oznam

• z dôvodu externej časti a písomnej formy internej časti maturitných skúšok 15. – 16. 03. 2016   nebude v škole prebiehať teoretické vyučovanie.  Praktické vyučovanie sa uskutoční podľa platného rozvrhu hodín.
        • Smútočné oznámenie

•                                                                                                                                Kto v srdci žije, neumiera...

Riaditeľstvo Hotelovej akadémie v Humennom s hlbokým zármutkom oznamuje, že dňa 6.  marca 2016 nás navždy opustila naša dlhoročná spolupracovníčka a priateľka

Mária Komarová

*24. 03. 1965       † 06. 03. 2016

Ak ste ju poznali, venujte jej s nami tichú spomienku.

Odpočívaj v pokoji!

• MASTER CUP 77

• Slovenská barmanská asociácia v spolupráci s Goral Vodka MASTER usporiadali dňa 29.1.2016 barmanskú súťaž kategória - JUNIOR MASTER CUP v Bratislave. Našu školu reprezentovalo dvojčlenné družstvo v zložení Tatiana Timurová z II.A triedy a Dávid Balko z IV.AH triedy. Žiaci miešali 3 porcie drinkov v kategórií BEFORE DINNER COCKTAIL. Umiestnili  sa v striebornom a bronzovom pásme.

Pozrite si galériu z tejto akcie kliknutím na vyššie uvedený obrázok