• V priestoroch školy sa 14. decembra uskutočnil Deň otvorených dverí pre žiakov a učiteľov základných škôl, ich rodičov a širokú verejnosť. Žiaci školy sprevádzali návštevníkov do priestorov školskej jedálne, kde žiaci študujúci v odboroch čašník servírka, kuchár a v odbore hotelová akadémia pripravili výstavu slávnostných tabúľ, ukážku prípravy miešaných nealkoholických nápojov s možnosťou degustácie návštevníkmi, prezentáciu priestorov školy a odborov, ktoré sa dajú na škole študovať. Spestrením pre žiakov bola súťaž žiakov školy v príprave vianočnej kapustnice. Každý mohol ochutnať trinásť druhov rôznych  kapustníc a na záver tú najlepšiu oceniť vhodením lístočka s jej číslom do pripravenej hlasovacej urny. Víťazi budú odmenení na Vianočnej akadémii, ktorá sa uskutoční 19. decembra v centre voľného času.
            Na prvom poschodí mohli prítomní získať informácie o spolupráci školy s hotelmi vo Vysokých Tatrách a v Medzilaborciach - kde žiaci vykonávajú súvislú prax,  o zahraničnej praxi - o svojich zážitkoch a skúsenostiach zo zahraničnej praxe na Cypre a v Taliansku informovali žiaci, ktorí túto prax absolvovali počas leta 2016 a tiež žiaci piateho ročníka informovali o tom, čo ich čaká pri praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky.
            V školskej reštaurácii SIESTA bola pripravená výstavka jedál – mäsové variácie, dekoratívne vyrezávané ovocie a zelenina, perníkové prekvapenia, rybacie špeciality, tradičné vianočné pečivo a torty. Prítomní mohli ochutnať rôzne druhy chuťoviek,  perníkov, ovocia a  vianočného pečiva. Maškrty dopĺňali flambované palacinky, pripravená čokoláda a horúce ovocné nápoje. Šikovnosť žiakov prezentovali ďalšie slávnostné tabule a nádherné vianočné ikebany. Na záver navštívili učebne technológie prípravy pokrmov pri školskej telocvični, kde sa žiaci zdokonaľujú v príprave jedál.
            Všetko, čo pripravili žiaci školy pod vedením majstrov odbornej výchovy a učiteľov potvrdilo to, že čas, ktorý im venujú stojí za to.

Pozrite si galériu z tejto akcie kliknutím na vyššie uvedený obrázok

• Hlasujte za "Študentskú osobnosť Slovenska 2015/2016"

• Vážení zamestnanci, milí žiaci a návštevníci našej webovej stránky,

prosíme Vás, aby ste svojím hlasom podporili nášho bývalého žiaka Ing. Jozefa Lukáča, ktorého nominovala Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach na „Študentskú osobnosť Slovenska 2015/2016“ v kategórii 11. Ekonómia. Medzi  jeho najvýraznejšie úspechy patria:

• víťaz národného finále Global Management Challenge,
            • 4. miesto na medzinárodnom finále Global Management Challenge v čínskom Macau,
            • víťaz fakultného kola študentskej vedeckej a odbornej činnosti,
            • ocenenie Literárneho fondu za najlepšiu prácu študentskej vedeckej konferencie.

Hlasovanie trvá od 06.12. 2016 do 09.12. 2016 a hlasovať môžete na stránke:

Ďakujeme za Váš hlas, ktorým podporíte absolventa našej školy.

• Hotelová akadémia, Štefánikova 28, 066 01  Humenné pozýva žiakov, rodičov a výchovných poradcov ZŠ na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 14. decembra 2016 od 9:30 do 13:00 v budove školy.

Deň otvorených dverí bude zameraný na prezentáciu:

• študijných a učebných odborov

6323 K hotelová akadémia – 5 ročné štúdium

6444 K čašník, servírka – 4 ročné štúdium

6445 K kuchár – 4 ročné štúdium

6444 H čašník, servírka – 3 ročné štúdium

6445 H kuchár – 3 ročné štúdium

6421 L spoločné stravovanie – nadstavbové štúdium

• zahraničnej praxe v Taliansku, Grécku, vo Švajčiarsku a  na Cypre
            • domácej praxe
            • disponuje odbornými učebňami na teoretické a praktické vyučovanie, školskou reštauráciou, penziónom, telocvičňou, 2 školskými ihriskami, školskou jedálňou a školským internátom
            • škola zabezpečuje žiakom odborné kurzy: barmanský, someliersky, baristický.

Vstup do budovy bude organizovaný v skupinách každú celú a pol hodinu.