• Aktívny preklad v anglickom jazyku

• Dňa  22.2. 2017 sa na našej škole uskutočnila medziročníková súťaž v aktívnom preklade v anglickom jazyku. Žiaci 2. až 5.ročníka si zmerali sily v dvoch kategóriách prekladom textov z angličtiny do slovenčiny. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom blahoželáme!

I.    kategória

1.    miesto   A. Voroňáková (II.AH)
            2.    miesto   F. Gábor ( III.A)
            3.    miesto   T. Miková  ( II.AH)

II.    kategória

1.    miesto    V. Babjaková( IV.BH), P. Reby ( III. AH)
            2.    miesto    R. Hnátová ( IV. BH)
            3.    miesto    S. Rada ( V.AH)

Pozrite si galériu z tejto akcie kliknutím na vyššie uvedený obrázok

• MULTIKULTÚRNY DEŇ „ GLOBAL VILLAGE“

• Dňa  16. 2. 2017 sme sa so žiakmi piateho a štvrtého ročníka zúčastnili na  multikultúrnom dni   „Global village“  v o.c. Max v Prešove. Stážisti zo 7 krajín – Taiwan, Čína, Ukrajina, Srí Lanka, Indonézia, Kirgizsko a Brazília – prezentovali svoje krajiny, kultúru, tradičné odevy a jedlá formou video projekcií, ale aj ochutnávkou ich tradičných jedál. Naši žiaci mali možnosť komunikovať v cudzom jazyku s lektormi z rôznych kútov sveta a dozvedieť sa mnoho zaujímavých informácií. Atmosféra bola veľmi priateľská,  žiaci  boli zvedaví,  porozprávali sa s lektormi, ktorí boli veľmi milí a ochotní vysvetliť aj prípravu jednotlivých jedál.  Dúfame, že tento deň bol prínosom pre všetkých.  Ďakujeme aj usporiadateľom z medzinárodnej organizácie  AISEC za pozvanie.

Pozrite si galériu z tejto akcie kliknutím na vyššie uvedený obrázok

• UKONČENIE PROJEKTU „ EDUCATE SLOVAKIA“

• V dňoch od 30.1.2017 do 3.2. 2017 bola naša škola zapojená do medzinárodného projektu Educate Slovakia,  počas ktorého dvaja zahraniční lektori z prestížnych škôl– Isuru zo Srí Lanky a Barchyn z Kirgizstanu - vyučovali jednotlivé triedy v anglickom jazyku komunikatívnou a zábavnou formou.  Počas celého týždňa sme spoznávali ich kultúru, náboženstvo, zvyky a tradície a dozvedeli sme sa mnoho nových zaujímavých  informácií. Žiaci si tiež mali možnosť zdokonaliť svoje schopnosti komunikácie v anglickom jazyku. Lektori v popoludňajších hodinách naopak spoznávali naše mesto a kultúru. Veríme, že tento projekt bol prínosom pre nás všetkých a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.