• Ochrana národných jedál v zjednotenej Európe 2009/10

• OCHRANA NÁRODNÝCH JEDÁL V ZJEDNOTENEJ EURÓPE

Projekt pod týmto názvom realizovala Hotelová akadémia Humenné v rámci podprogramu Leonardo da Vinci. 18 stážistov v dvoch turnusoch trvajúcich po štyri týždne nadobúdalo praktické skúsenosti v odboroch kuchár,  čašník a hotelová akadémia v  ubytovacích zariadeniach v meste Sanok v Poľsku. Umiestnenie europraktikantov zabezpečila partnerská škola Zespól Szkól im. Karola Adamickiego v Sanoku. Počas stáže sa europraktikanti oboznámili s novými odbornými technikami,  metódami a   trendmi v gastronómii. Prichádzali do kontaktu s rôznou klientelou a mali možnosť porovnávať zvyklosti hostí zo zahraničia. Získali odborné zručnosti v príprave typických jedál poľskej kuchyne, oboznámili sa s poľskými zvykmi i gastronómiou.  Okrem toho spoznávali život svojich vrstovníkov v Poľsku, osvojili si základy poľského jazyka.  Na pracoviskách boli pravidelne hodnotení. Na záver pobytu študenti získali certifikát z odbornej prípravy a dokument Europass – Mobility. Projekt umožňuje výmenu skúseností a porovnanie zúčastnených partnerov, umožňuje stážistom spoznávať iné pracovné prostredie a podmienky v iných európskych krajinách, motivuje žiakov v práci na svojom odbornom a profesionálnom raste, v potrebe sebavzdelávania, sledovania nových technológií a módnych trendov.

zástupkyňa pre TV