• Dodatok k Podmienkam prijímacieho konania pre školský rok 2024/2025

• Hotelová akadémia, Štefánikova 28, 066 01  Humenné

Dodatok k Podmienkam

prijímacieho konania pre školský rok 2024/2025

V Podmienkach prijímacieho konania:  sa odstavce nahrádzajú týmto znením:

1. Odstavec Oznámenie výsledkov prijímacích skúšok sa nahrádza týmto znením:

Oznámenie výsledkov prijímacích skúšok:

Zoznam uchádzačov, ktorí sú prijatí (splnili  kritériá na prijatie), resp. nie sú prijatí (pre nedostatok miesta alebo nesplnili podmienky prijímacieho konania)   bude zverejnený na výveske školy  a na internetovej stránke školy www.hahe.edupage.org v súlade so zákonom č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe  k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v aktuálnom znení. Zoznam obsahuje poradie uchádzačov s vopred prideleným číselným kódom zoradených podľa celkového počtu bodov získaných pri prijímacom konaní, informáciu, či uchádzač vykonal prijímaciu skúšku úspešne alebo neúspešne, informáciu, či uchádzač bol prijatý alebo neprijatý a nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka príslušného odboru vzdelávania.

V počte žiakov, ktorých riaditeľka školy prijíma do prvého ročníka rezervuje potrebný počet miest pre všetkých uchádzačov, ktorí sa prijímacej skúšky zo zdravotných dôvodov nemohli zúčastniť a boli riadne ospravedlnení. Uchádzačom, ktorí sa prijímacej skúšky nezúčastnili určí náhradný termín prijímacej skúšky.

2. Odstavec  Doručenie rozhodnutia riaditeľky školy sa nahrádza týmto znením:

Doručenie rozhodnutia riaditeľky školy:

Riaditeľka školy odošle neprijatému uchádzačovi rozhodnutie o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania najneskôr v termíne určenom a zverejnenom ministerstvom školstva. Rozhodnutie bude doručené obom zákonným zástupcom na doručovacie adresy uvedené v prihláške na vzdelávanie v strednej škole. Ak riaditeľka školy doručovacou adresou druhého rodičia nedisponuje, rozhodnutie o prijatí sa doručí tomu zákonnému zástupcovi, ktorý je uvedený na prihláške.

Ak riaditeľka školy rozhodne o prijatí uchádzača, informácia o jeho prijatí v zverejnenom zozname uchádzačov sa považuje za rozhodnutie o prijatí a deň zverejnenia zoznamu sa považuje za deň doručenia rozhodnutia o prijatí.

3. Odstavec  Zápis na štúdium sa nahrádza týmto znením:

Zápis na štúdium:

Ak bol uchádzač prijatý na vzdelávanie uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie najneskôr do troch pracovných dní od termínu doručenia rozhodnutia o prijatí.  Potvrdenie sa doručuje cez informačný systém základnej školy (napr. Edupage), odoslaním naskenovaného (riadne podpísaného) tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou na adresu školy alebo do elektronickej schránky strednej školy. Pri zasielaní potvrdenia poštou na adresu školy ide o termín podania na poštovú prepravu. Potvrdenie o nastúpení na štúdium je možné podať aj osobne do rúk zamestnanca školy oprávneného na preberanie administratívnych podaní (v tomto prípade je potrebné, aby oprávnený zamestnanec školy potvrdil zákonnému zástupcovi prevzatie potvrdenia podpisom a dátumom prevzatia na rovnopis alebo kópiu potvrdenia).  Vzor potvrdenia o nastúpení žiaka na štúdium je uvedený v Prílohe č. 2.

Po doručení písomného potvrdenia riaditeľka školy vyhotoví rozhodnutie o prijatí samostatne a odošle ho uchádzačovi do piatich pracovných dní od doručenia písomného potvrdenia.

4. Odstavec Upozornenie – vypúšťa sa.

V Humennom, 30. 11. 2023                                                  Ing. Mariana Chudíková