• Zaobstaranie materiálno - technického vybavenia

• Dodanie didaktickej techniky

Modernizácia vyučovacieho procesu bez obstarania moderných didaktických pomôcok a techniky v súlade s požiadavkami praxe nie je možná. Materiálno – technické vybavenie bude slúžiť na implementáciu vytvorených a inovovaných učebných materiálov do vyučovacieho projektu.

Od nového roka žiaci a učitelia môžu tešiť z moderných pomôcok v hodnote 15 288,- €, ktoré postupne obohatia a skvalitnia vyučovanie na našej škole.

Doposiaľ sa v rámci projektu zakúpila takáto didaktická technika:

4 notebooky, 18 počítačov, 8 dataprojektorov, 1 farebný kopírovací laserový stroj a 3 multifunkčné zariadenia.

Dodanie zariadenia do cvičných kuchýň

Konečne sa splnil sen našej školy a po nekonečných prieťahoch vo verejnom obstarávaní sa nám podarilo obstarať novučičké zariadenie do cvičných kuchýň v celkovej hodnote 29 164,80 €. Ako každá odborná škola aj naša škola chce svojim žiakom zabezpečiť moderné didaktické pomôcky a techniku v súlade s požiadavkami praxe. Aby sme mohli implementovať vytvorené učebné materiály z odborných predmetov do vyučovacieho procesu a priblížili ich žiakom,  je potrebné nimi disponovať. Bez obstarania tohto zariadenia by nebolo možné v dostatočnej miere naplniť ciele projektu. V rámci aktivity 1.1 Inovácia metód, foriem a obsahu vybraných predmetov a didaktických prostriedkov sme tak kompletne vybavili 2 kuchyne moderným kuchynským zariadením pozostávajúcim z:

• elektrospotrebičov – 10 elektrických sporákov s rúrami a plechmi, 2 ponorných fritéz, 2 nárezových strojov, 2 univerzálnych kuchynských robotov, 2 chladničiek kombinovaných s mrazničkami, 2 vákuových baličiek stolových, 2 sterilizátorov nožov, 2 mikrovlnných rúr, 4 elektrických šľahačov, 4 ponorných mixérov, 4 rýchlovarných kanvíc, 2 elektrických grilov, 2 elektrických mlynčekov na mäso, 2 elektrických škrabiek na zemiaky, 2 umývačiek riadu, 2 výrobníkov zmrzliny, 2 elektrických digitálnych konvektomatov, 2 ohrievačov tanierov a 2 ohrievačov šálok na kávu,
          • kuchynských stolov a regálov – 2 špeciálnych stolov na spracovanie zeleniny, 2 špeciálnych stolov na prípravu múčnych jedál, 10 špeciálnych stolov na prípravu jedál, 2 mäsiarskych klátov, 4 dvojitých nerezových drezov, 8 kuchynských regálov a 2 servírovacích vozíkov.

Okrem toho boli v rámci zariadenia do cvičných kuchýň dodané aj 2 školské tabule a 8 premietacích plátien. Tabule s dvoma premietacími plátnami boli nainštalované v kuchyniach.  Učitelia odborných predmetov môžu prostredníctvom nich názorne predvádzať priamo na vyučovacej hodine vytvorené učebné texty, pracovné listy, videosekvencie, interaktívne úlohy, fotografické materiály, technologické postupy prípravy rôznych druhov jedál a iné. 6 premietacích plátien bolo rozdelených ostatným učiteľom zapojeným do projektu, aby mohli intenzívne využívať vytvorené materiály aj z iných predmetov. Doposiaľ boli využívané na súčasnom zariadení školy, ktoré ale bolo doplnené a rozmiestnené do viacerých učební. Veríme, že nové inovatívne metódy výučby spojené s využívaním moderných didaktických pomôcok a techniky podporia odborné vzdelávanie žiakov. Teoretické a praktické poznatky, ktoré získajú, vyriešia požiadavky zamestnávateľov vzťahujúce sa na rozvoj a prehlbovanie zručností pri zvládaní základných prác, s ktorými sa budú stretávať na reálnych pracoviskách.

manažér publicity

Všetci učitelia odborných predmetov boli preškolení na prácu s dodanými zariadeniami. Fotografie zo zaškolenia sú vo fotogalérii školy.