• Základné informácie

Školská jedáleň je súčasťou Hotelovej akadémie v Humennom. Chod školskej jedálne zabezpečuje vedúca školskej jedálne v spolupráci s 2 kuchármi/kuchárkami, 2 pomocnými kuchármi/kuchárkami a s MOV, pretože školská jedáleň  je aj miestom, kde vykonávajú odbornú prax žiaci školy (kuchári, čašníci aj servírky) pod vedením MOV.

Má kapacitu 350 miest. Poskytuje stravovanie žiakom škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK, zamestnancom školy aj cudzím stravníkom počas školského roka (teda s výnimkou akýchkoľvek prázdnin).

Prihlásenie na stravovanie v školskej jedálni

Prihlásenie na stravovanie v školskej jedálni je možné len osobne u vedúcej školskej jedálne v jej kancelárii na Komenského 3 v časoch:

pondelok:    13.00 hod. – 14.30 hod.
        streda:        13.30 hod. – 14.45 hod.
        piatok:        07.00 hod. – 08.30 hod.

Na stravovanie je možné sa prihlásiť kedykoľvek počas školského roka vo vyššie uvedených časoch. Na stravovanie sa stravník prihlasuje vyplnením prihlášky na stravovanie (tu si môžete stiahnuť prihlášku podľa typu stravníka: žiak neubytovaný v školskom internáte (ŠI), žiak ubytovaný v ŠI, zamestnanec školy, cudzí stravník). Po vyplnení a podpísaní prihlášky a jej odovzdaní vedúcej školskej jedálne, stravník obdŕží v pokladni školy čip, ktorý nahrádza stravný lístok. Záloha za vydanie čipu je 5,00 €. Po vrátení čipu bude stravníkovi záloha vrátená. Čip aktivuje vedúca školskej jedálne, ktorá zároveň oboznámi stravníka s aplikáciou a s prihlásením prostredníctvom web stránky www.strava.cz. Pri prihlásení je potrebné uviesť tieto údaje:

výber jedálne:       90604 (kód ŠJ Komenského 3)
        užívateľ:                 meno.priezvisko stravníka bez diakritiky malými písmenami napr. anna.vesela
        heslo:                     heslo obdŕžite pri aktivovaní čipu u vedúcej školskej jedálne

Stravovanie bude poskytované po preukázaní úhrady za stravu (pripísaní finančných prostriedkov na účet školskej jedálne alebo doručení poštového poukazu vedúcej školskej jedálne). Úhrada poplatku za stravu neznamená automatické prihlásenie na stravovanie – stravník musí mať odovzdanú prihlášku na stravovanie u vedúcej školskej jedálne a aktivovaný čip. Do školskej jedálne môžu vstúpiť len stravníci, ktorí majú uhradený poplatok za stravovanie a aktivovaný čip.

Odhlásenie zo stravovania v školskej jedálni

Odhlásenie zo stravovania je možné len jeden deň vopred do 14.30 hod. prostredníctvom aplikácie alebo po prihlásení na stránke www.strava.cz. Každý stravník sa odhlasuje zo stravovania individuálne (aj keď sa zúčastňuje napr. školskej akcie). V krajnom prípade, keď zlyhajú technické prostriedky, je možné odhlásenie aj u vedúcej školskej jedálne.

Stravník je prihlásený na stravovanie každý nový mesiac automaticky, ak spĺňa podmienky na vydaj stravy (odovzdal vyplnenú prihlášku, má aktivovaný čip a uhradený poplatok za stravovanie).

Za neodobratú a neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neposkytuje.

Výška úhrady sa stravovanie v školskej jedálni

Žiaci:

Obed                          2,00 €

Zamestnanci školy:

Obed                          1,85 €

Cudzí stravníci:

Obed                          5,00 €

Spôsob úhrady za stravovanie v školskej jedálni

Za stravovanie v školskej jedálni je možné zaplatiť:

• bezhotovostným prevodom na účet ŠJ vedený v Štátnej pokladnici číslo účtu v tvare IBAN SK93 8180 0000 0070 0068 0079
        • poštovým poukazom (vydá ho stravníkom vedúca školskej jedálne na požiadanie)

Variabilný symbol:  číslo stravníka

Špecifický symbol:   mesiac a rok, za ktorý je úhrada (napr. za september 2023 bude mať VS tvar 092023)

Správa pre prijímateľa: meno a priezvisko stravníka

Ak zákonní zástupcovia realizujú úhradu za viacerých stravníkov, je potrebné uviesť údaje za všetkých stravníkov, za ktorých realizujú úhradu (nestačí priezvisko).

Úhradu je potrebné zrealizovať tak, aby bola pripísaná na účet školskej jedálne najneskôr 25. dňa predchádzajúceho mesiaca (napr. za september 2023 je potrebné uhradiť do 25.08.2023).

Výdaj stravy

Obed                          od        11.30 hod.      do        14.30 hod.

vedúca školskej jedálne:        Marietta Bali Hudáková

telefón:                                   0905 584 059