• Informácie o zahraničnej praxi.

• Prax v zahraničí prispieva k zvyšovaniu odbornosti žiakov v oblasti gastronómie  - poznanie nových jedál a stravovacích zvyklostí iných národov. Žiaci sa zdokonaľujú v cudzích jazykoch, získavajú certifikáty o absolvovaní praxe v zahraničí a zlepšuje sa ich prístup k vykonávaniu praxe, k práci, zodpovednosti, spoločenskému vystupovaniu a správaniu sa k hosťom v zariadeniach spoločného stravovania.

Pre výkon zahraničnej praxe alebo štúdium v zahraničí musí žiak spĺňať tieto kritériá:

1. Plnoletosť. V prípade neplnoletého žiaka je nutný písomný súhlas rodiča s vykonaním zahraničnej praxe alebo absolvovaním štúdia v zahraničí.
        2. Dobrý zdravotný stav.
        3. V každom klasifikačnom období správanie – veľmi dobré a celkové hodnotenie prospel.
        4. Dochádzka na prax alebo odborný výcvik  minimálne 70%.
        5. Hodnotenie praxe alebo odborného výcviku počas štúdia najhoršie známkou dobrý.
        6. Ovládanie požadovaného cudzieho jazyka.
        7. Zodpovedný vzťah k zvolenej profesii.
        8. Súhlas triedneho učiteľa a vyučujúcich.
        9. Ukončená klasifikácia zo všetkých vyučovacích predmetov najneskôr týždeň pred nástupom na zahraničnú prax alebo štúdium v zahraničí.

Prax na Cypre a v Grécku je zabezpečená prostredníctvom spoločnosti Global Contract s.r.o. v Bratislave, web: www.globalcontract.sk. Prax v Taliansku prostredníctvom EUROPE 3000 v Bergame, web: www.europe3000.it. Prax vo Švajčiarsku prostredníctvom Slovensko-švajčiarskeho združenia pre rozvoj cestovného ruchu v Banskej Bystrici.

Žiaci sú informovaní o vykonávaní praxe na prezentáciách jednotlivých spoločností a po prihlásení (Prihláška do zahraničia) absolvujú výberové konania.  Vybratí žiaci podpisujú dohody so spoločnosťami a zamestnávateľmi. Na spoločnom stretnutí žiakov, rodičov a vedenia školy je prediskutované a podpísané organizačné zabezpečenie súvislej odbornej praxe v zahraničí.

Dôležité

UZAVRETÁ  klasifikácia za aktuálny ročník – podmienka pri súhlase na vycestovanie, ak nie budú musieť zniesť náklady na zrušenie letenky a dohody (zmluvná pokuta).

Žiaci našej školy  sa každoročne zúčastňujú zahraničnej praxe v týchto krajinách Európskej únie:

Švajčiarsko:

Cyprus: