• Aktív školského internátu v šk.roku 2018/2019

• 16.10.2018 19:46
      • Na celointernátnom aktíve, ktorý sa konal 05.09.2018 sa stretli všetci žiaci školského internátu, kde pán vychovávateľ PhDr. D. Drančák, predstavil nové tváre v internátnom zariadení a taktiež členov , ktorí zastupujú výchovnú skupinu v celointernátnej žiackej rade . Zdôraznil jej význam a činnosť .Po predstavení členov ŽIR bolo hlasovanie, ktoré bolo jednohlasne schválené. Žiaci boli oboznámení s prevádzkovým, vnútorným poriadkom, s programom aktivít v internáte v školskom roku 2018/2019. Pán vychovávateľ , tiež informoval žiakov o oprave budovy školy a školského internátu. V diskusii dostali žiaci odpovede na otázky, ktoré sa týkali stravovania, platenia šekov , otváranie a zatváranie školského internátu atď.

• Valentínsky večer

04.03.2024 11:45
      ,,Láska má veľa podôb“ , v tomto duchu sa niesol valentínsky večer dňa 13.2.2024, na školskom internáte Hotelovej akadémie v Humennom. Pri príchode  do vyzdobenej miestnosti, žiakov čakala  na interaktívnej tabuli, milá prezentácia k danej téme.,, Láska ide cez žalúdok“, preto nemohlo chýbať ani sladké pokušenie- čokoládová pusinka, ktorou nás žiačky ŽIR obdarili.
      Úvodné slová patrili pani vychovávateľke  Mgr. Monike Drančakovej, ktorá poukázala na to, že láska môže splanúť medzi rôznym pohlavím, môže byť priateľská, láska k rodičom, k súrodencom, lásku môžeme prechovávať aj k svojim koníčkom, vlasti, prírode....
      Večer bol plný zábavných a kreatívnych hier, kde si rôzne páry zasúťažili o  internátne polievky a sladkosti. Nemohol chýbať ani párový kvíz, tanec na obmedzenom priestore, prenášanie balónov, skladanie srdiečkových slov, zbieranie bozkov, súťaž o najkrajšiu Valentínku a naj VALENTÍSKY PÁR.
      Cieľom týchto hier bolo nie len sa zabávať, ale  ukázať, žeje dôležite vzájomné načúvanie sa,
      spolupráca, láska, trpezlivosťa porozumenie dvoch ľudí .
      Na záver večera sa žiaci tešili na bohatú tombolu. Nervózne v rukách zvierali svoje lístky s číslami a čakali, či vytiahnu práve ichčísielko. Výhercovia sa tešili rôznym výhram, ktoré nielen pomôžu v nažívaní na internáte ( spoločenské hry), tešili sa sladkostiam, hygienickým balíčkom, či kreatívnym pomôckam atď.  Za takúto bohatú tombolu patrí poďakovanie rodičom žiačky Daniely Hudákovej a pánovi  PhDr. D. Drančakovi.
      Súťaž o najkrajší pár, čo myslite, ako skončila?No predsa vyhral ten, ktorý sa navzájom dobre pozná, vedel pri hrách navzájom spolupracovať, rozumel si a mal jeden na druhého trpezlivosť.Výhercom gratulujeme a držíme im prsty aj do budúcna.
      Aké je prenás ponaučenie a myšlienka  z tohto večera?  Je to jednoduché.,, Láska, predovšetkým lieči a spája, láska by mala byť všade, každý deň a nie len v tento deň a svet bude krajší.“
      Napísala žiačkaSofia Fučilová
    • KVÍZ „ SVET - ČO O ŇOM VIEŠ ?“

01.03.2022 10:01

Po dvojročnej odmlke pre pandemické opatrenia COVID 19 sa dňa  09. februára 2022, za účasti troch trojčlenných družstiev uskutočnila znova obľúbená aktivita v školskom internáte pri Hotelovej akadémií piaty ročník vedomostného kvízu                                                                                                       „ SVET - ČO O ŇOM VIEŠ ?“.
      Jednotlivý súťažiaci si porovnali svoje vedomosti z oblasti všeobecného prehľadu o svete.
      Víťazné družstvo dievčat vo finálovej účasti v zložení Kovach Veronika, Rapa Viktória a Megelová Nicola dosiahlo 15 bodov z 30 možných odpovedí vrátane piatich bonusových otázok. Na druhom mieste skončilo družstvo chlapcov v zložení Telvák Damián, Bejda Tomáš Fedorišin Patrik s počtom bodov 14 vrátane piatich bonusových otázok. Tretie miesto v základnej časti obsadili dievčatá Vasilenková Juliana,Voľanská Miriam,Hardoňová Kristína s počtom bodov 10 z dvadsať možných odpovedí. Za preukázané vedomosti patrí všetkým účastníkom uznanie a veľké poďakovanie. Zároveň sa tešíme aj na nasledujúci ročník.

vychovávateľ    Mgr. Ivan Mihalič
    • Naša nová kuchynka

30.01.2022 15:35

Urobiť si čajík, kávu, pukance alebo zaliať polievku, to je činnosť žiakov, ktorá zamestnáva kuchynku v školskom internáte.

Prichádza zima a možno zmizne pandémia a my sa opäť budeme môcť stretávať pri teplom čaji, zahrať si spoločenskú hru, porozprávať sa..., to všetko sa môže odohrať len v príjemne pripravenom prostredí.

Žiačky s pani vychovávateľkou v mesiaci október sa rozhodli dať starej kuchynke NOVÝ DYCH, a výsledok všetkých ubytovaných žiakov veľmi potešil.

Žiačka: Simona Fučilová

• Jeseň v školskom internáte

30.01.2022 15:32

Jeseň, je krásne, pestrofarebné ročné obdobie. Aj exteriér Hotelovej akadémie a školského internátu je zdobený paletou farebného lístia a interiér krásnymi prácami. Prekrásne jesenné farby zohrejú v tomto pandemickom období srdiečka všetkých ľudí. Škoda, že tak pestré pokrytie zeme nemôže ostať dlhšie.

Žiaci školského internátu v tomto jesennom období dvakrát upratovali areál, aby neskôr aj jarné kvety pohladili dušu a zrak okoloidúcich .

Z vykonanej práce sa všetci tešili. „Nebol to žiaden problém, pohyb nám v tomto čase veľmi chýba a prídeme aj nabudúce“ povedal študent, ktorý bol zodpovedný za určený úsek so skupinkou žiakov.

Žiačka: Simona Fučilová

• KVÍZ „ SVET - ČO O ŇOM VIEŠ ?“

30.01.2020 08:18

Dňa 22.januára 2020 sa za účasti štyroch trojčlenných družstiev uskutočnil v školskom internáte pri Hotelovej akadémií štvrtý ročník vedomostného kvízu  „ SVET - ČO O ŇOM VIEŠ ?“.

Víťazné družstvo v zložení Lukáč Stanislav, Rusič Martin, Savarij Dávid dosiahli 6 bodov z 10 možných odpovedí. Na druhom mieste skončilo družstvo v zložení Vasilenková Juliana, Kotusová Michaela, Gališinová Ema s počtom bodov 5. Tretie miesto Holinka Aleš, Hardoňová Kristína, Lukčová Nela s počtom bodov 4. Na štvrtom mieste s počtom bodov 3 sa umiestnilo družstvo v zložení Janočková Dominika, Sotáková Ema a Petrová Dominika.