• Moderné trendy v gastronómii

•    „Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EU“

Moderné trendy v gastronómii

Počas realizácie projektu sa 11 učiteľov odborných predmetov a majstrov odborného výcviku zúčastnilo 4 školení v odbore kuchár, ktoré boli zamerané na najpoužívanejšie a najmodernejšie trendy prípravy pokrmov. Išlo o prípravu teplých jedál, prípravu studených jedál a prípravu dezertov.

Lektor Martin Kovarský, šéfkuchár hotela ZUR BURG **** Rakúsko, predseda Klubu mladých kuchárov a čašníkov, konateľ spoločnosti TROGAS, s. r. o. zaujímavým spôsobom predstavil moderné trendy v gastronómii.

Z teplých jedál si prítomní vyskúšali prípravu rizota so sušenými paradajkami a špenátom, bravčovej panenky s couscousom, konfitovaného jahňacieho stehna s krémovou ryžou, kuracej balotíny so šošovicovým šalátom, hovädzieho steaku, pomaly varenej ryby Halibut so špenátovou textúrou, teľacej panenky s cibuľovým koláčom a cream brulle z kačacej pečene.

Receptúry studenej kuchyne si učitelia a MOV rozšírili o kačacie paté s malinovou textúrou, syrovú terinu so špenátom, paštétu zo zajaca a lososovú terinu so špargľou. Nemenej zaujímavé boli dezerty – čokoládový koláč, čokoládové truffle, tvarohový koláč a mrkvový koláč s citrónovou polevou.

Hlavným cieľom školení bolo ukázať a naučiť učiteľov a majstrov odborného výcviku modernému trendovému vareniu, vhodnému  najmä pre využitie v kuchárskych a cukrárskych súťažiach.

manažér publicity

Priprava_teplych_jedal_-_suhrn.pdf