• Praktické vyučovanie

• Príprava žiakov na budúce povolanie v odbornej škole je nemysliteľná bez praktického vyučovania. Praktické vyučovanie žiakov škola zabezpečuje v  cvičných kuchyniach technológie prípravy pokrmov, techniky obsluhy, v odborných učebniach, v penzióne a reštaurácii Siesta a v závodoch verejného stravovania v meste Humenné a jeho blízkom okolí podľa učebných plánov jednotlivých študijných odborov.

Práca MOV a učiteľov praxe sa zameriava na zvyšovanie úrovne vykonávania praxe a odborného výcviku, získavanie praktických zručností žiakov pri uplatňovaní nových postupov v technológii prípravy jedál a nápojov a používaní moderných foriem obsluhy. Pozornosť sa venuje všetkým zložkám výchovy, správaniu sa a vystupovaniu žiakov nielen na pôde školy, ale aj mimo nej. Každý MOV a  učiteľ praxe sa pravidelne venuje aj BOZP, hygiene pracoviska v závodoch verejného stravovania, v reštaurácii a penzióne Siesta, školskej jedálni a osobnej hygiene žiakov. Žiaci sú vedení k statočnosti pri predaji, k dodržiavaniu technologických postupov pri príprave pokrmov, k dodržiavaniu správnych zásad podávania jedál a nápojov a ku kontrole a samokontrole.

Vo výchovno-vzdelávacom procese, učitelia praxe a MOV, realizujú vzdelávanie a výchovu v súlade s platnými školskými vzdelávacími programami jednotlivých študijných odborov.