• Opatrenia Hotelovej akadémie, Štefánikova 28, Humenné – v súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného koronavírusom COVID- 19

• 10.03.2020 12:37
        • Vedenie Hotelovej akadémie, Štefánikova 28, Humenné podrobne sleduje situáciu týkajúcu sa respiračného ochorenia vyvolaného koronavírusom COVID-19 a v súvislosti s jeho výskytom upozorňuje na dodržiavanie týchto najdôležitejších opatrení pre oblasť školstva:
          1. Žiakom a zamestnancom, ktorí sa vrátili z oblastí, v ktorých je potvrdený výskyt koronavírusu (najmä severné Taliansko), odporúča sledovanie zdravotného stavu v domácom prostredí, teda dobrovoľnú izoláciu mimo kolektívu, a to po dobu minimálne 14 dní. V takomto prípade sa žiak, resp. zákonný zástupca žiaka, telefonicky skontaktuje so všeobecným lekárom pre deti a dorast a prekonzultuje s ním ďalší postup.
          2.
          Žiakom a zamestnancom, ktorí plánujú cestu do rizikových oblastí, odporúča dôsledne zvážiť nevyhnutnosť cestovania.
          3.
          Žiakom a zamestnancom odporúča sledovať pravidelne svoj zdravotný stav a v prípade akejkoľvek zmeny (kašeľ, teplota nad 38 oC, únava, malátnosť) okamžite ostať v domácom prostredí.  V prípade potreby kontaktovať svojho lekára alebo lekársku pohotovostnú službu.
          4. Žiakom a zamestnancom odporúča dodržiavanie zásad osobnej hygieny, používanie dezinfekčných prostriedkov a zakrývanie si nosa a úst pri kýchaní a kašľaní papierovou vreckovou. Taktiež upozorňuje, aby sa nedotýkali tváre neumytými rukami.
          5. Zakazuje na škole akékoľvek akcie, na ktorých by boli prítomní ľudia zvonku.
          6. Hotelová akadémia v Humennom zabezpečí:

• dôkladnú dezinfekciu priestorov školy, školského internátu, školskej jedálne – hlavne zábradlí, kľučiek na dverách, spoločných priestorov, výťahov a pod.
          • mydlá a jednorazové utierky do všetkých tried, sociálnych zariadení, školského internátu a školskej jedálne,
          • pravidelné vetranie priestorov,
          • sledovanie zdravotného stavu žiakov a žiakov ubytovaných v školskom internáte a v prípade, že sa u žiaka vyskytnú príznaky ochorenia, izolovanie žiaka do určenej miestnosti a bezodkladné skontaktovanie sa so zákonným zástupcom žiaka,
          • zdržiavanie sa návštev rodičov vo vestibule školy iba na nevyhnutný čas,
          • realizovanie konzultácií s vedením školy a s učiteľmi iba telefonicky, resp. mailom
          • zrušenie všetkých exkurzií a podujatí školy s účasťou vyššou ako 50 osôb až do odvolania.
          • 7. Vyučovací proces na škole prebieha v štandardnom režime. Praktické vyučovanie nebude prebiehať až do odvolania v zariadeniach školy na vykonávanie praktického vyučovania.

Akékoľvek otázky súvisiace s ochorením koronavírus možno konzultovať:

• na nepretržitej 24-hodinovej linke RÚVZ v Prešove

– 0911 908 823

• e-mailom na novykoronavirus(at)uvzsr.sk

Ing. Mariana Chudíková,  riaditeľka školy

• 10.01.2020 09:48
        • Vážení zákonní zástupcovia žiakov,

oznamujeme Vám, že dňa 16.01.2020 sa budú konať  triedne schôdze rodičovského združenia formou konzultácií v čase od 14.30  do 16.00 hod.  v jednotlivých kmeňových učebniach.

Vaša účasť na rodičovskom združení je potrebná.   Je dôležité, aby ste mali spolu s triednym učiteľom, majstrom OV, podľa potreby aj s ostatnými vyučujúcimi spätnú väzbu o živote školy a hlavne o výchove a vzdelávaní Vášho dieťaťa. Veríme, že si svoje povinnosti zariadite tak, aby ste sa mohli zasadnutia zúčastniť.

V prípade nevyhnutnej potreby si môžete čas konzultácie dohodnúť  s príslušným triednym učiteľom aj v inom termíne (mimo času vyučovania v škole).

• Zápis žiakov do prvého ročníka

• 16.05.2019 13:29
        • Zápis žiakov do prvého ročníka školského roka 2019/2020 sa uskutoční - 16. 05. 2019 - štvrtok, 17. 05. 2019 - piatok, 20. 05. - 22. 05. 2019 (pondelok - streda) na sekretariáte školy na 4. poschodí. Nezabudnite prosím zápisný lístok, ktorý vydáva základná škola.
          V prípade potreby dohodnutia času zápisu - oznámte prosím na t.č. 057/7752394. Ďakujeme
        • Rodičovské združenie pri Hotelovej akadémii, Štefánikova 28, Humenné

• 19.10.2018 13:15
        • Pozvánka na plenárnu schôdzu a triedne schôdze rodičovského združenia
          Pozývam Vás na plenárnu schôdzu a triedne schôdze rodičovského
          združenia, ktoré sa budú konať dňa

23. októbra 2018 (utorok) o 15.00 hod.
          v jednotlivých triedach. Plenárna schôdza sa uskutoční prostredníctvom
          školského rozhlasu. Po jej skončení budú nasledovať triedne schôdze RZ.

• Olympijský týždeň športu

• 29.05.2018 13:18
        • V dňoch 28.05.2018-01.06.2018 sa uskutoční na Hotelovej akadémii v Humennom týždeň pohybových aktivít, v rámci ktorého sa žiaci našej školy zapoja do športových činností poriadaných školou. ,, Pešo naprieč mestom, spoznávanie ulíc a krás Humenného, pod týmto heslom sa práve oni spolu so svojimi pedagógmi stanú súčasťou masového procesu športových podujatí v spleti ulíc nášho mesta, a tak sa pripoja k propagácii Olympijského dňa na Slovensku, ako aj World Challenge Day. Študenti  I. II.a III. ročníka Hotelovej akadémie pod vedením svojich pedagógov  sa v týchto dňoch budú riadiť motom:  ,,Hýb sa, uč sa a objavuj.  Navštívia aj krytú plaváreň v našom meste, kde sa už tradične uskutoční plavecká štafeta.
            Pohyb je
          život a každý človek vo svete sa môže stať aktívnym.  Samozrejme podľa svojich možností