• Prijímacie skúšky

Určenie formy prijímacej skúšky v školskom roku 2023/2024 pre školský rok 2024/2025

V súlade s § 65 bodom (2)  zákona MŠ SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní  (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v aktuálnom znení, po prerokovaní v pedagogickej rade určujem na prijímaciu skúšku v školskom roku 2023/2024 pre školský rok 2024/2025:

forma prijímacej skúšky – písomná

obsah prijímacej skúšky

– základné učivo základnej školy z predmetov SJL, CJ pre študijný odbor 6323 K hotelová akadémia

• súčasťou skúšky zo SJL bude aj diktát

rozsah prijímacej skúšky

• trvanie 60 minút pre každý predmet

Podmienky prijímacieho konania pre školský rok 2024/2025 – sú zverejnené na https://hahe.edupage.org/a/prijimacie-konanie

Termín prijímacej skúšky

I. kolo –1. termín – 2.5.2024 -  štvrtok

I. kolo – 2. termín – 6.5.2024 -  pondelok

• do 17.5.2024 zverejnenie výsledkov  - zoznam uchádzačov
            • do 22.5.2024 potvrdí SŠ uchádzač alebo ZZ  neplnoletého prijatie na vzdelávanie

II. kolo – 18.6.2024 – utorok „B“ (zverejnenie konania 2. kola – do 6.6.2024)

• do 21.6.2024 zverejnenie výsledkov
            • do 26.6.2024 potvrdí SŠ uchádzač alebo ZZ  neplnoletého prijatie na vzdelávanie

Rozhodnutia sa doručujú len tým, ktorí neboli prijatí a tým, ktorých ZZ potvrdil prijatie.

Počet prijímaných žiakov: študijný odbor:  6323 K hotelová akadémia -  30 žiakov

V Humennom, 12. 02. 2024

Ing. Mariana Chudíková                                                                                                           riaditeľka školy

• Exkurzia vo Vihorlatskej knižnici

• Symbolicky v marci – v Mesiaci knihy, žiaci prvého ročníka Hotelovej akadémie v Humennom navštívili Vihorlatskú knižnicu v Humennom, ktorá si v tomto roku pripomína výnimočné jubileum – 100 rokov.

Pod vedením skúsenej sprievodkyne si žiaci postupne prezreli jednotlivé oddelenia beletrie a odbornej literatúry. Sme presvedčení, že prehliadka knižničnej expozície bola pre našich študentov obohatením a mnohí z nich sa stanú jej stálymi návštevníkmi.

Veď stále platí: „ Za všetko, čo je vo mne dobré, vďačím knihe.“

• Milé prekvapenie k MDŽ

• Študentský parlament sa rozhodol 8. marca prekvapiť všetky ženy na našej škole. Každej žene od pani riaditeľky cez učiteľky, kuchárky a upratovačky poblahoželali k ich sviatku a potešili ich malým, ale veľmi milým darčekom.

Každej žene, gerbera, vyčarovala úsmev na tvári. Ďakujeme.

• Ďakovný list

• Bc. Diana Biliková, Švermova 145/6, Stakčín

Ing. Mariana Chudíková,

Riaditeľka Hotelovej akadémie

Štefánikova 28

Humenné

Stakčín

13. 3. 2024

Vec

Poďakovanie

Dobrý deň!

V termíne od 12. 02. 2024 do 06. 03. 2024 mi bolo umožnené vo Vašej škole – Hotelovej akadémii Humenné, so sídlom: Štefániková 28, absolvovať priebežnú i súvislú pedagogickú prax v podobe hospitácie na vyučovacích hodinách a aj výučbe žiakov na Vašej škole.

Konkrétne sa jedná o 4 hospitácie na vyučovacích hodinách a 2 výučby v rámci priebežnej pedagogickej praxe v zimnom semestri, a 4 výučby v rámci súvislej pedagogickej praxe v letnom semestri môjho štúdia, ktoré absolvujem na VŠ DTI v Dubnici nad Váhom, študijný odbor: Učiteľstvo a pedagogické vedy, študijný program: Učiteľstvo ekonomických predmetov.

Chcem sa Vám p. Ing. Chudíková Mariana ako riaditeľke Hotelovej akadémie v Humennom poďakovať za umožnenie realizácie mojej pedagogickej praxe v tejto škole.

Poďakovanie posielam aj školiteľke p. Ing. Monike Krídlovej, ktorá mi pomáhala pri pedagogickej praxi, odpovedala na otázky v súvislosti s Hotelovou akadémiou Humenné, konkrétnymi študijnými predmetmi, vzdelávacími i mimoškolskými záujmovými aktivitami žiakov.

Vďaka patrí aj Ing. Ivete Obšitníkovej, na hodine ktorej som realizovala výučbu odborného predmetu, i celému pedagogickému zboru za priateľskú atmosféru v zborovni.

Na záver chcem zdôrazniť, že pri mnou realizovaných vyučovacích hodinách som zistila, že žiaci vďaka množstvu vedomostí, ktoré vlastnia, majú skvelé možnosti pre ich úspešné ďalšie kroky v živote.

Ďakujem!

S úctou