• Naši štvrtáci a ich praktická časť

• V pondelok a utorok mohli naši štvrtáci predviesť svoje zručnosti, ktoré nadobudli počas štúdia. Na škole prebiehala praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky v podobe slávnostného obeda v školskej reštaurácii Siesta. Žiaci v odbore kuchár pripravili jedlá podľa vylosovaného menu. Čašníci museli preukázať svoje schopnosti pri porciovaní ovocia, flambovaní palaciniek a prípravy prevádzky na slávnostný obed. Pozvaní hostia mali možnosť ochutnať jedlá pripravené kuchármi a čašníci sa mohli predviesť pri obsluhe v reštauračnej prevádzke.

• Týždeň plný farieb skončil

• Minulý týždeň žiaci školského parlamentu zorganizovali na našej škole akciu pod názvom „Farebný týždeň“. Každý deň sa niesol v inej farbe, pondelku bola pridelená červená, utorok mal byť žltý, streda modrá, štvrtok biela a piatok zelená. Do tejto akcie sa zapojili nielen žiaci z jednotlivých tried, ale aj zamestnanci školy. Trieda, v ktorej malo najviac žiakov oblečenie v pridelenej farbe, získali sladkú odmenu. V pondelok, štvrtok a piatok vyhrala I. AH, v utorok V. AH a v stredu III. AH.

Žiakom školského parlamentu ďakujeme za peknú akciu. Veríme, že si ju zopakujeme, veď je veľmi veľa farieb, ktoré by nám mohli spestriť deň.

• Banket – Vďačnosť je spomienka srdca

• Vo štvrtok sa na našej škole konala PČOZ MS. Trieda V. AH zorganizovala pre svojich pozvaných hostí banket pod názvom „Vďačnosť je spomienka srdca“. Vyzdobili miestnosť na deviatom poschodí,  pripravili slávnostnú tabuľu, banketové menu a krátky program. V programe vystúpili chlapci z FS Chemlon Humenné. Najväčším zážitkom pre pozvaných hostí bolo nielen banketové menu pripravené na vysokej úrovni, ale pre mnohých aj banketový spôsob obsluhy.

Takže naši piataci sú o čosi bližšie k ukončeniu štúdia na našej škole a získaniu maturitného vysvedčenia.

• Hotelovka má majstra Slovenska

• 19. - 20. apríla 2024 sa konali v Revúcej Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu. Na týchto majstrovstvách sa zúčastnilo 145 pretekárov.
            V kategórii dorastencov náš študent Dávid Bučok si zmeral sily s šiestimi pretekármi v tlaku na lavičke. V kategórii dorastencov do 82,5 kg získal zlato s výkonom 135 kg pri telesnej hmotnosti 81,3 kg.

Majstrovi Slovenska srdečne blahoželáme!

• Pohár z Majstrovstiev Slovenska v elektr. šípkach

• Pohár z Majstrovstiev Slovenska v elektronických  šípkach si odniesli žiaci školského internátu Hotelovej akadémie HE.

V dňoch 12. 4. -13. 4. 2024 sa konali 27. MS v elektr. šípkach v Teniscentre v Tatranskej Lomnici .

Žiačky Marcinová K. , Kovach V., Valašteková J. a Popovičová B.  po 3. súťažných kolách z 8 družstiev dievčat obsadili 1. miesto,  čím sa stali Majsterkami Slovenska v el. šípkach v kategórii mládež- dievčatá.

Chlapci Maliňák D., Misár M., Hrustič M., Seman V. a Marcin Milan neboli o nič horší ako dievčatá a ešte z väčšej konkurencie si vybojovali už po  tretíkrát titul Majstri Slovenska v kategórii - chlapci.

Žiakom patrí poďakovanie za bojovnosť a dobrú reprezentáciu, škole  za podporu tohto športu, pedagógom za venovanie sa tomuto krúžku. Ďakujeme aj sponzorom, ktorí nám pomohli materiálne ( terče) a finančne -  Bc.T. Šudíkovi, L.Borošovi, bratom Krajkovičovým. Žiaci si tak mohli za odmenu  lepšie vychutnať  pobyt v Tatrách.

Mgr. M. Drančaková

• Mladý marketér 2024

• Naša študentka piateho ročníka Diana Hodorová sa zúčastnila súťaže Mladý marketér 2024, ktorú organizovala Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Úlohou bolo navrhnúť online reklamu pre ľubovoľnú firmu. Diana zrealizovala reklamu pre školskú reštauráciu Siesta. Aj keď nepostúpila medzi 10 najlepších, za svoj reklamný banner vytvorený na vysoko profesionálnej úrovni sa nemusí hambiť. Veď posúďte sami.

• Dvojnásobná radosť

• Naši piataci v stredu a vo štvrtok zažili dvojnásobnú radosť. V prípravných zápasoch vyhralo Slovensko nad Švajčiarskom 3:0 a 5:3, ale aj pri obsluhe vo VIP zóne sa osobne stretli s realizačným tímom slovenskej reprezentácie. Tento nezabudnuteľný zážitok im budú pripomínať spoločné fotografie.