• Slávnostné odovzdávanie maturitných stužiek

• Pre našich piatakov bol 27. október, dňom s veľkým D. V tento deň sa chlapci a dievčatá tejto triedy stretli v humenskom kaštieli, aby si z rúk triednej učiteľky Ing. Viery Pencákovej prevzali zelené stužky. Zelená stužka je dlhé roky symbolom nádeje a blížiacich sa maturít. Vypočuli si povzbudivé slová zástupcu riaditeľky školy Ing. Juraja Moščáka, ktoré ich veľmi potešili. Počas týchto slov si uvedomili, že sa blíži koniec tejto etapy ich života. Ale spomienky na stredoškolské roky im nikto nezoberie a navždy ostanú v ich  pamäti. Po oficiálnej časti sa sprievod maturantov a pozvaných hostí presunul do hotela Karpatia k slávnostnému obedu.

• EUROCUP 2023

• Na pôde Hotelovej akadémie v Prešove sa 25. októbra 2023 konal 28. ročník barmanskej súťaže EUROCUP.  Súťažiaci pripravovali povinné miešané nápoje  Bartender´s choice drink a Fancy soft drink. Obidva koktaily pripravovali podľa vlastných receptúr zostavených výlučne pre túto príležitosť. Súťaže si zmeralo svoje zručnosti 37 súťažiacich z 19 škôl. Okrem mladých barmanov zo Slovenska sa zúčastnili aj barmani zo Slovinska.

Kategória Bartender´s choice drink bola pre súťažiacich obzvlášť náročnou, pretože pripraviť kvalitný a zároveň chutný nápoj s použitím povinnej ingrediencie Warner´sLondonDry Gin 40% bolo výzvou pre všetkých bez rozdielu. Zostaviť receptúru pre Fancy soft drink by sa mohlo zdať ako jednoduchšia úloha, no opak je pravda. Vymyslieť receptúru na nápoj, ktorý v sebe skĺbi lahodnú chuť a zaujímavé ingrediencie, nie je vôbec jednoduché.

Našu školu reprezentovali žiačky IV. AH Kristína Špitaliková, ktorá skončila v striebornom pásme a BiankaBelančátová v bronzovom pásme. Dievčatá prišli na túto súťaž povzbudiť aj spolužiaci z triedy a triedna učiteľka. Veríme, že aj povzbudzovanie spolužiakov pomohlo dievčatám dosiahnuť takýto skvelý výsledok.

Kristíne a Bianke srdečne blahoželáme.