• „OHEŇ NÁŠ DARCA“

• V dňoch 07.  - 08.  júna 2016 sa naša škola zúčastnila 10. ročníka  gastronomickej súťaže pod názvom „Oheň náš darca“, ktorú organizovala Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku.

Silnými konkurentmi našich žiakov boli žiaci hotelových akadémií a stredných odborných škôl, a to z Piešťan, Námestova, Trenčína, Prešova, Svidníka a domáce družstvo z Kežmarku.

Našu školu reprezentovalo trojčlenné družstvo v zložení šéfkuchár Viktor Kočik z 3.A triedy, pomocný kuchár Michal Bobaľa z 2.A triedy a čašníčka Tatiana Timurová zo 2. A triedy, súťažili o najlepšie grilované predjedlo,  grilované hlavné jedlo a flambovaný dezert.

Svoje teoretické vedomosti o grilovaní, barbecue, víne a stravovaní mali možnosť ukázať v písomnom teste.

Na hlavnom námestí  v Kežmarku súťažili pod prísnym dohľadom poroty, ktorej predsedom bol majster kuchárskeho umenia Gabriel Kocák, naši žiaci predviedli dobré vedomosti a zručnosti pri príprave, servírovaní jedál a prezentácií vína.

Už teraz sa tešíme na nasledujúci ročník.

• Výsledky II. kola prijímacích skúšok

•                                           Výsledková listina prijímacieho konania
                        v študijnom odbore 6444 K čašník, servírka pre školský rok 2016/2017

Prijatí na základe kritérií:

Umiestnenie: ST kód: T9 - jazyk T9 - MAT SJL MAT Body za ZŠ Súťaž: Body SPOLU:
              1. ST639468    32.00    10.00 32 6 0.00   0.00 80

V Humennom, 21.6.2016     Ing. Mariana Chudíková
          • Medzinárodná súťaž v príprave dezertov v Sanoku

• Dňa 2. 6. 2016 sa naši žiaci Viktor Kočík z III. A  a  Martin Bubnáš z II. A zúčastnili 1. ročníka medzinárodnej súťaže v príprave dezertov „Desery w nowoczesnej odsłonie“  na partnerskej škole Zespól Szkól nr 1 im. Karola Adamieckiego v poľskom Sanoku.

Súťaž bola organizovaná pri príležitosti Dňa detí  a jej cieľom bol rozvoj kulinárskeho umenia, zdokonaľovanie odbornej zručnosti a kreativity žiakov. Sily si zmeralo šesť družstiev. Naši študenti svojím zodpovedným prístupom k príprave na súťaž i počas nej dôstojne reprezentovali našu školu. Všetci súťažiaci a  zúčastnení boli odmenení malými spomienkovými darčekmi. Veríme, že skúsenosti, ktoré získali, dokážu využiť pre svoju budúcu inšpiráciu.

Krátky kultúrny program v podaní Martiny Mergovej z II. AH a Silvestra Michalenka zo IV. AH bol príjemnou bodkou za úspešným dňom.

• Výsledky PS 6421 L spoločné stravovanie

• Hotelová akadémia, Štefánikova 28, 066 01 Humenné

Výsledková listina prijímacieho konania
                   pre školský rok 2016/2017 na nadstavbové štúdium
                           študijný odbor 6421 L spoločné stravovanie

Splnili kritéria:

P. č. Kód žiaka Počet bodov:
            1. S 642101 200
            2. S 642102 20

V Humennom, dňa 09. 06. 2016

• Slávnostné vyradenie absolventov

• Dňa 31. mája 2016 si v školskej jedálni z rúk svojich triednych učiteľov prevzali naši absolventi maturitné vysvedčenia. Pri tejto slávnostnej príležitosti sa im prihovorila riaditeľka školy Ing. Mariana Chudíková, ktorá zároveň ocenila najlepších študentov v reprezentácii školy v odborných, jazykových a športových súťažiach:

IV.A – Veronika Čerenegová

IV.B – Nikola Belančinová, Ivana Orlíková

V. BH – Enrico Citrjak, Valentína Durňáková a Erik Pankovčin.

Všetkým úspešným maturantom blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v ďalšej etape ich života.

• Pomôžte získať škole 1000,- €

• Prosíme učiteľov a žiakov aby sa osobne zastavili v Raiffeisen Bank na námestí v Humennom a zahlasovali za projekt  Fantázia a kreativita v príprave miešaných nápojov. Škola môže získať 1000,- €, za ktoré chceme kúpiť výrobník ľadu a ďalší inventár na miešané nápoje. Odmenu získa projekt, za ktorý zahlasuje najviac ľudí, preto poproste aj svojich známych a priateľov. Je potrebná osobná účasť v banke a občiansky preukaz. Dať svoj hlas môžete od 01. 06. – do 30. 06. 2016.

Za každý hlas vopred ďakujeme!