• MILÍ DEVIATACI, ROZHODNITE SA SPRÁVNE!

• Možno aj Vy uvažujete o svojej budúcnosti. Rozhodujete sa na akú strednú školu študovať. Možno informácie získané z prezentačného videá Hotelovej akadémie v Humennom, Vám pomôžu sa správne rozhodnúť.

• Hoteláci zvíťazili v pokrovom turnaji

• V piatok,  16.12.2022,  Stredná odborná škola technická v Humennom  usporiadala pokrový turnaj,  v ktorom sa zúčastnili 4 naši štvrtáci. Rastislav Andrejkulič a Dávid Kunáš vypadli v 1. kole. Tomáš Štec a Dávid Kofira sa prebojovali cez 2. kolo a dostali sa tak do finále. Celý turnaj následne vyhral štvrták Tomáš Štec,  ktorý vo všetkých kolách skončil na 1. mieste a jeho spolužiak Dávid Kofira bol druhý.

• Dňa 8. 12. 2022 sa na pôde Hotelovej akadémie v Humennom uskutočnil Deň otvorených dverí  pre žiakov ZŠ, rodičov, výchovných poradcov a širokú verejnosť.

V priestoroch školskej jedálne a školskej reštaurácie Siesta prezentovali naši žiaci svoje odborné zručnosti v porciovaní a flambovaní ovocia, v príprave miešaných nealkoholických nápojov. Žiaci nižších ročníkov ukázali svoju zručnosť v skladaní obrúskov. Starší žiaci zase prezentovali výrobky školskej firmy – chuťovky a maškrty, ktoré mali možnosť návštevníci aj ochutnať. Mnohých zaujala aj príležitosť vyskúšať si zdobenie perníkov. Naši žiaci im to ochotne ukázali. Oči návštevníkov sa mohli pokochať nádhernými slávnostnými tabuľami, ktoré lemovali vchod do školskej jedálne.

Spestrením dňa bola súťaž žiakov školy v príprave vianočnej kapustnice, ktorá sa konala v priestoroch školskej jedálne. Každý mohol ochutnať hneď niekoľko druhov a zároveň za tú najlepšiu zahlasovať.

Zaujímavá bola prezentácia zahraničnej praxe žiakov školy na Cypre, v Grécku, v Nemecku a Švajčiarsku, kde sa žiaci pravidelne zúčastňujú už niekoľko rokov a prezentácie z odborných exkurzií v hoteloch.

Ďakujeme organizátorom Dňa otvorených dverí za prípravu a zrealizovanie podujatia.

Zároveň ďakujeme všetkým návštevníkom za účasť a veríme, že sa vám u nás páčilo.

• Aj tento rok prišiel Mikuláš...

• V utorok,  06. 12. 2022,  nás navštívil Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Od samého rána panovala na našej škole sviatočná nálada.  Všetci sa tešili na vzácnu návštevu pána s bielou bradou. Síce prišiel bez snehu a bez koča, ale zato s čertíkmi, anjelom a s plným batohom dobrôt pre každého. Ale sladkú odmenu dostali len tí, ktorí Mikulášovi predniesli básničku alebo zaspievali pesničku. Nálada bola úžasná, batoh s dobrotami od Mikuláša ostal prázdny a Mikuláš sa s nami milo rozlúčil, Ale sľúbil, že sa o rok opäť vráti.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Už tretí rok sa žiaci našej školy zapojili do akcie „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“ Žiaci I. AH a II. BH pod vedením pani učiteľky Moniky Krídlovej dokázali, že v tento predvianočný čas dokážu myslieť nielen na seba, ale aj na druhých. Naplnili krabice od topánok maličkosťami. A tak niečo sladké, slané, voňavé, mäkké a teplé určite poteší niekoho v domove sociálnych služieb.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 14.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.Tešili sme sa záujmu našich žiakov,ktorých sa zúčastnilo v súťaži 18.Súťažili v dvoch kategóriách 2A a 2B.Svoje vedomosti a jazykové zručnosti si overili v teste,ktorý pozostával z počúvania,čítania,používania jazyka a ústneho prejavu.V kategórii 2A sa umiestnili:

1.Patrícia Pacolová II.BH

2.Katarína Marcinová II.AH

3.Fareeda Dilmohamed I.AH

V kategórii 2.B

1.Spencer Macinský V.AH

2.Ján Bardelčik III.A

3.Slávka Lisá III.AH

Víťazom srdečne blahoželáme a žiaci ,ktorí sa umiestnili na prvom mieste vo svojej kategórii, nás budú reprezentovať dňa 19.1.2023 na okresnom kole.

Prajeme veľa úspechov a šťastia.

• Zelené stužky pre našich štvrtákov

• Piatok, 2. decembra, bol slávnostným dňom pre našich štvrtákov. V humenskom kaštieli sa zúčastnili slávnostného odovzdávania maturitných stužiek. Po krátkom kultúrnom programe im triedny učiteľ Eugen Kudzej pripol zelenú stužku ako symbol dospelosti. Žiakom sa prihovorila riaditeľka školy Ing. Mariana Chudíková. Pripomenula im zodpovednosť, ktorú majú nielen voči sebe, ale aj rodičom a učiteľom. Súčasne im popriala veľa šťastia nielen pri zelenom stole, ale aj v ich v ďalšom živote. Po tejto oficiálnej časti potom nasledoval slávnostný obed v hoteli Alibaba.