• Za všetko kým som, vďačím tebe

• Študenti V. AH sa rozhodli poďakovať svojim mamkám za všetko, čo pre nich urobili. Zorganizovali pre nich raut k príležitosti praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky, ktorý sa konal 20. apríla 2023 na 9. poschodí našej školy. Všetkých pozvaných hostí privítali malým darčekom – srdiečkom, ktoré im bude pripomínať túto udalosť. Po príhovore hlavnej manažérky Simony Babinskej a riaditeľky školy Ing. Mariany Chudíkovej nasledoval krátky program. Vystúpili v ňom dievčatá z folklórneho súboru Púpavienka. Svojim spevom, tancom a recitáciou básne venovanej mamám, rozcítili všetkých. V závere programová manažérka Renáta Maťašováodprezentovala spomienkové fotografie žiakov tejto triedy s ich mamkami.

Hlavná manažérka po skončení programu pozvala všetkých hostí k bufetovým stolom, kde mali možnosť ochutnať jedlá studenej, teplej kuchyne a cukrárenské výrobky. Svoje zručnosti predviedol aj barman, nápojár a flambér.

Veríme, že tento raut bol veľkým poďakovaním nielen pre mamky, ale aj pre učiteľov – členov maturitnej komisie. Študenti tejto triedy ukázali, čo sa na tejto škole naučili a že sú schopní presadiť sa na trhu práce v oblasti gastronómie a hotelierstva.

• Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera

• Naši študenti  Lukáš Mareček a Tomáš Štec  zo IV. AH sa zúčastnili súťaže o Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera v kategórii someliér na pôde Hotelovej akadémie v Piešťanoch. Okrem toho sa súťažilov kategórii čokolatier, barista, barman a teatender. Každá z týchto disciplín bola garantovaná odborníkom z praxe.

Súťaž someliérov sa skladala z troch častí: testu, degustácie a správnehopriradenia vzoriek k rôznym odrodám vína. Tretia časť pozostávala z výberu vhodného vína k určitému pokrmu. Následne súťažiaci ho museli profesionálne odprezentovať a podávať. Celá súťaž bola ukončená slávnostnou recepciou pre všetkých zúčastnených. Naši študenti skončili na peknom 12. a 13. mieste z 21 súťažiacich. Najväčším prínosom sú však nenahraditeľné skúsenosti, ktoré môžu naplno využiť pri ďalšom štúdiu alebo v praxi.

• Cvičný raut III. AH k svetovému dňu vody

• 22. marec bol vyhlásený Svetovým dňom vody. Aj žiaci III. AH si uvedomujú dôležitosť tejto blahodarnej tekutiny pre človeka, a preto sa rozhodli zorganizovať cvičný raut k tejto príležitosti. Hlavným cieľom bolo precvičiť si zručnosti z predmetov technológie prípravy pokrmov a techniky obsluhy.

Raut sa konal v priestoroch školskej reštaurácie Siesta. Žiaci si pozvali svojich hostí a pripravili pre nich jedlá z teplej a studenej kuchyne, ako napr. rôzne druhy chuťoviek, rolád, šalátov, pien. Nechýbali ani sladké múčniky a miešané nápoje.

Veríme, že pozvaní hostia mali úžasný gastronomický zážitok z podávaných jedál a nápojov.

• PRVÝ ŠTUDENTSKÝ PLES NA HOTELOVKE

• Minulý týždeň sa po prvýkrát na Hotelovej akadémii konal prvý ročník študentského plesu. Zorganizovali ho študenti V. AH Dominik Drančák, Samuel Hrubovčák, Milan Guzej a Renáta Maťašová. Ples sa konal v priestoroch školskej jedálne na Komenského ulici. Zúčastnilo sa ho cez 80 študentov našej školy aj so svojimi partnermi. Večer bol sprevádzaný hudbou, zábavou a smiechom všetkých zúčastnených. Pre všetkých bolo veľkým prekvapením veľmi pekné ceny v tombole. Organizátorom sa podaril husársky kúsok. Tombola mala 52 hodnotných cien, napr. víkendový pobyt, večera pre dvoch, darčekové poukážky v rôznych hodnotách a pod. Veľká vďaka patrí sponzorom – podnikateľom, ktorí ukázali, že sú nielen úspešní vo svojej oblasti, ale majú aj veľké srdce.

Veríme, že na budúci školský rok sa podarí zorganizovať rovnako úspešnú akciu a študenti našej školy budú pokračovať v tejto tradícií.