• BOLI SME ÚSPEŠNÍ

• V mesiacoch január až jún sa na našej škole realizoval projekt „Spolu úspešnejší 2“. Cieľom projektu bolo upevnenie a systematizácia teoretických vedomostí žiakov piateho ročníka a rozvoj praktických zručností žiakov tretieho a štvrtého ročníka v odbore hotelová akadémia.

Piataci využili získané vedomosti pri príprave na ústnu formu teoretickej časti maturitnej skúšky, ktorú zvládli. A tak po dvoch pandemických rokoch si mohli vyskúšať praktickú aplikáciu svojich vedomostí pred maturitnou komisiou. Veríme, že splnili nielen svoje očakávania, ale i očakávania svojich rodičov a vyučujúcich.

Naši tretiaci a štvrtáci mali možnosť najprv precvičiť prípravu jedál teplej i studenej kuchyne, dezertov, flambovanie i miešanie nápojov. Svoje praktické i manažérske schopnosti si overili pri realizácie cvičného rautu, tretiaci pre štvrtákov a štvrtáci pre tretiakov.

Niektoré pokrmy boli pripravené takmer na profesionálnej úrovni, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani vyučený kuchár.

Cieľ projektu bol splnený a hoteláci sa stali úspešní!

• Výsledková listina prijímacieho konania v študijnom odbore 6323 K hotelová akadémia pre šk. rok 2022/2023 - 2. kolo - 21. 06. 2022

Výsledková listina prijímacieho konania - 2. kolo
            v študijnom odbore 6323 K  hotelová akadémia pre šk. rok 2022/2023

Prijatí:
            P. č. Kód žiaka na PS Body spolu Uchádzač vykonal PS
            1. 51 121 úspešne
            2. 52 92 úspešne
            3. 54 67 úspešne
            4. 53 46 úspešne

V Humennom dňa 21. 06. 2022

• Záverečná...

• Dňa  3. 6. 2022 sa konalo tradičné slávnostné vyradenie absolventov študijného odboru hotelová akadémia. 23 úspešných absolventov si z rúk triedneho učiteľa PaedDr. Eugena Kudzeja prevzalo maturitné vysvedčenie a výučný list. Úspešným absolventom sa prihovorila riaditeľka školy Ing. Mariana Chudíková. Za výborné študijné výsledky a reprezentáciu školy boli ocenení Viktor Bubnáš a Dominika Petrová. V krátkom príhovore sa všetkým pedagogickým pracovníkom poďakovala Dominika Petrová.

Milí absolventi, týmto dňom ste vložili posledný kamienok do mozaiky dní, ktoré ste prežili na tejto škole. Veríme, že prevahu majú tie radostné. Dnes sa pre vás začína niečo nové. Držíme vám palce, aby každého z vás sprevádzalo šťastie a úspech.

• Súťaž praktických zručností na odbornom výcviku

• V mesiaci máj si žiaci v odbore čašník, servírka na odbornom výcviku overovali a upevňovali získané zručnosti v súťaži.

Žiaci II. A súťažili v dvoch disciplínach:

1. disciplína: skladanie platených obrúskov

2. disciplína: nalievanie nápojov

V prvej disciplíne sa hodnotila najmä technika a zručnosť pri skladaní obrúskov, v druhej disciplíne presnosť, správnosť odmerania a použitie vhodného pohára z vopred pripraveného inventáru. Najviac zručnosti preukázala Alžbeta Mitrová.

Žiaci III. A súťažili v dvoch disciplínach:

1. disciplína: porciovanie ovocia

2. disciplína: príprava slávnostnej tabule k Dňu matiek

Hodnotilasa príprava pracoviska, postup pri porciovaní, ale aj samostatná činnosť a zručnosť žiakov pri práci. Druhá disciplína bola o čosi náročnejšia, kde žiaci museli preukázať okrem zručností aj estetické cítenie, kreativitu či zmysel pre krásu.

V prvej disciplíne bol najlepší Mikuláš Vít Charitun a v druhej disciplíne najväčšiu kreativitu preukázali Klaudia Maďariková a Fatima Kašová.

Víťazom srdečne blahoželáme!