• Erasmus+ Goldap PL

• V čase letných prázdnin v dňoch od 1. júla do 12. júla 2018 sa naši študenti zúčastnili programu Erasmus+ s témou KEEP CALM AND BE TOLERANT. Pod vedením slovenských lídrov sme sa vybrali do mesta Goldap v Poľsku kde sme zažili nezabudnuteľných 10 dní v spoločnosti ostatných študentov z Poľska, Čiech a Malty. V rámci zlepšovania medzinárodných vzťahov a zdokonaľovania sa v cudzích jazykoch sme si po večeroch organizovali stretnutia na spoločnej chodbe. Neustále sme tam hrávali rôzne stolné hry a zoznamovali sa. Počas dňa sa organizovali rôzne aktivity a výlety v podobe navštívenia múzea miniatúr Mazurlandia, prechádzky v lese pri Hitlerových bunkroch, spoznávanie mesta Goldap a mnoho ďalších. Ale najdokonalejší výlet a zážitok bol keď sme boli splavovať na kajakoch na rieke. Vo dvojiciach sme splavovali asi 10 km dlhú rieku, ktorá bola plná nástrah v podobe lístia a stromov. Taktiež to bola neskutočná zábava a nezabudnuteľný zážitok. Občas sme sa prevrátili, zachytili, či dokonca stratili veslo, ale hlavne vždy sme sa dostali do cieľa. Mnohí radi spomínajú na to ako sme sa rôznymi štýlmi a praktikami učili žonglovať s ohňom a tancovať rôzne kultúrne tance mnohých národov. Zažili sme mnoho atrakcií a aktivít. Čerešničkou na torte bol medzinárodný večer zúčastnených krajín na Erasme, na ktorom každá krajina vo forme prezentácií ukázala krásy krajín. Boli aj menšie kvízy, spev a tance, na záver sme si pochutnali na lahôdkach a národných jedlách druhých krajín. Posledné horúce dni sme strávili pri jazere na móle, kde sme sa opaľovali a niektorí sa dokonca aj kúpali, či kŕmili kačky na vode. Keď prišiel posledný deň, deň odchodu a čas lúčenia bolo plno smiechu a zábavy ale aj tak sa nikto z nás neubránil slzám.